PSYCHOTERAPIA MAŁŻEŃSTW I PAR

To forma psychoterapii, w której uczestniczą oboje partnerzy. W centrum uwagi psychoterapeuty znajduje się relacja między partnerami, zachodzące w niej interakcje, a także indywidualny sposób funkcjonowania każdego z partnerów w kontekście stworzonej relacji. Psychoterapia par, małżeństw prowadzona jest przez dwóch psychoterapeutów- kobietę i mężczyznę albo przez jednego psychoterapeutę. O tym, czy psychoterapię prowadzić będzie para terapeutyczna czy jeden psychoterapeuta decydują osoby zgłaszające się na terapię. Pierwsze spotkanie, a czasem pierwsze dwa spotkania mają charakter konsultacyjny i służą zebraniu informacji o występujących trudnościach. Po zakończonych konsultacjach rozpoczyna się właściwa psychoterapia.

Psychoterapię polecamy parom, które:
znajdują się w kryzysie, doświadczają licznych konfliktów, czują, że emocjonalne zaangażowanie w relacji wygasa, doświadczyły zdrady, rozważają zakończenie związku lub chcą zapobiec pogłębianiu się trudności w relacji.
Zarówno spotkania konsultacyjne, jak i sesje psychoterapeutyczne trwają 60 minut. Częstotliwość sesji psychoterapii małżeńskiej/ pary jest ustalana indywidualnie.
Koszt konsultacji, sesji psychoterapii prowadzonej przez jednego terapeutę- 180 zł.
Koszt konsultacji, sesji psychoterapii prowadzonej przez parę terapeutyczną- 220 zł.


 
Małżeństwo to niekoniecznie miejsce, gdzie mogę być w pełni sobą. To miejsce, gdzie mam możliwość poznania różnych sposobów, jak stać się sobą w pełni.

Stanley Ruszczynski

 
 

Umów się na spotkanie z psychoterapeutą

 
Photo credit: Nick Kenrick. via Foter.com / CC BY